• Sitemize Puan Verin
  • A
  • A
  • A
..:: Diğer Haberler ::..

SGK SSK TC Kimlik No ile hizmet dökümü sorgulayın

TC kimlik no ile SGK hizmet dökümü sorulama işlemleri çok kolay bir şekilde internet üzerinden yapılıyor. SGK ve SSK sorgulama işlemlerini internet üzerinden yapmak artık çok kolay! SGK sorgulama işlemlerini yapabilmek için öncelikle SGK hizmet dökümüne ulaşmanız gerekmektedir. SGK hizmet dökümü ve SSK sorgulamaları hakkında tüm merak ettikleriniz bu haberde!

 
  TC Kimlik No ile SSK SGK hizmet dökümü. SGK hizmet dökümü alarak SSK prim gün sayınızı kolayca öğrenebilirsiniz. SGK hizmet dökümü ile ayrıca SSK borç sorgulama işleminizi de yapabilirsiniz. Bu haberimizde SGK hizmet dökümü alma ve SGK sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığını detaylı olarak bulabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’de sosyal güvenlik hizmeti veren SGK’nın da bünyesinde bulunduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı içerisinde her türlü öneri, şikayet, soru, sorun vb. konularla ilgilenen Alo 170 hattı önemli konularda çözüm yolu sunuyor. 
4C HİZMET DÖKÜMÜ ALMAK İÇİN SORGULAYIN


   SGK İşe Giriş Tarihi Sorgulama
 Emeklilik hak edecek gün adedince çalışarak kendilerini heba ettiler sonuçta ise ellerinde kalan koça bir hiç. Devir artık değişti herkes her şeyin tüm haklarının farkında. SGK İşe giriş tarihinizin işe başladığınız gün ile uyumlu olup olmadığını veya konuşulduğu tarihte başlayıp başlamadığını Sorgulayarak, Sigortalı çalıştığınızdan emin olabilirsiniz. SGK İşe Giriş tarihi çok önemli bir tarihtir ne kadar çabuk olursa o denli önemlidir. Çünkü SGK İşe Giriş Tarihiniz sizin İleriki yıllarda hangi, yıl, hangi ay, ve hangi ayda emekli olacağınızı belirleyen bir tarihtir. Ne kadar erken bir tarihe sahip olursanız çalışma hayatına da o kadar çabuk veda edebilirsiniz. SGK’nın online sistemi üzerinden veya e- devlet üzerinden T.C. Kimlik Numarası veya e-devlet şifresi ile kolay, pratik ve zahmetsizce SGK İşe Giriş Tarihi Sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  - TESCİL KAYDI TESPİTİ 
Tescil Kaydı Tespiti 4A 
Tescil Kaydı Tespiti 4B 
Tescil Kaydı Tespiti 4C
- EMEKLİ AYLIK BİLGİSİ 
Emekli Aylık Bilgisi 4A 
Emekli Aylık Bilgisi 4B 
Emekli Aylık Bilgisi 4C
- EMEKLİ AYLIK KESİNTİ 
Emekli Aylık Kesintisi 4C
- HİZMET BİLGİSİ 
Hizmet Bilgisi 4A 
Hizmet Bilgisi 4B 
- İŞGÖREMEZLİK ÖDEME 
Ödeme Görme 4A - 4B 
- PROVİZYON SORGULAMA 
Sağlık Provizyon 
- GSS TESCİL VE PRİM BORCU SORGULAMA 
GSS Tescil ve Prim Borcu Sorgulama 
- İSTEĞE BAĞLI 4C BİLGİLERİ 
Tescil ve Tahakkuk Görüntüleme 
- SGDP TESCİL KAYDI SORGULAMA 
SGDP Tescil Kaydı 
    SGK 4A-SSK Hizmet Dökümü
 SGK 4/A ya da SSK hizmet dökümü, sizin SSK ve SGK 4/A kapsamındaki tüm çalışmalarınızı, kronolojik bir sıralamaya göre anlatan, açıklayan bir dokümandır. Bu dokümandan ne zaman işe girdiğinizi, ne zaman işten ayrıldığınızı, kaç farklı yerde çalıştığınızı, toplam ne kadar prim gün sayısına sahip olduğunuzu, aylık ve yıllık prim gün sayılarınızı kısaca tüm sigorta sorgulamanızı ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Bu dokümana iki şekilde ulaşabilirsiniz.
     SGK 4A-SSK Maaş Sorgulama
 SGK 4A yani SSK maaş sorgulama ile ne kadar maaş aldığınızı ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Burada, yapacağınız işlemler sigorta sorgulamada olduğu gibi iki şekilde gerçekleşebilecektir. Bunlar E-Devlet ile E-SGM ekranı kullanılarak gerçekleşmektedir. Sigorta sorgulama veya 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü konularında anlatıldığı üzere sisteme girişinizi gerçekleştirmelisiniz. Daha sonra E-SGM ile giriş için sağda bulunan “Emekli Aylık Bilgisi” seçeneklerinden “4A Emekli Aylık Bilgisi” ni seçmelisiniz. E-Devlet için ise Sosyal Güvenlik Kurumu altında yer alan seçeneklerden seçiminizi aynı şekilde ve “4A Emekli Aylık Bilgisi” şeklinde seçmelisiniz. Böylece SGK 4A yani SSK maaş sorgulamanız gerçekleşmiş bulunmaktadır.
  SGK üzerinden alınan hizmetler kapsamında kişilerin borçları oluşabilmektedir. Farklı hizmetler üzerinden gerçekleşecek borçlanma işlemleri için kişilerin bilgi almasının sağlanması adına SGK borç sorgulama uygulaması geliştirilmiştir. Uygulama üzerinden yapılacak SGK borç sorgulama sayesinde güncel borçlar kolay bir şekilde görüntülenebilir.
     SGK Borç Ödeme
  SGK borç sorgulama işlemleri için kullanılacak web tahsilat servisi aynı zamanda ödeme yapılabilen bir sistem olduğu için kişilerin yapacağı SGK borç sorgulama sonrasında mevcut borçlarını direk sistem üzerinden ödemesi mümkündür. Yapılacak SGK borç ödeme işlemlerinde herhangi bir ek ücret alınmamaktadır. Bu açıdan sadece borç miktarını ödeyerek direk borçlarınızı kapatabilirsiniz. Sunulan imkandan yararlanacak kişilerin belirtilen detaya dikkat etmesi yeterlidir. SGK borç ödeme işlemlerinde kredi kartı kullanılmalıdır. Kredi kartı üzerinden tahsil edilecek borç sayesinde SGK’ya resmi olarak borcu bulunan kişiler, borç miktarı önemli olmaksızın tüm borçlarını kısa süre içerisinde ödeyerek, borçlarını kapatabilmektedir.
      SGK çalışanları dikkat! Bu haklarınızı arayın!
Türkiye’de sosyal güvenlik hizmeti veren SGK’nın da bünyesinde bulunduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı içerisinde her türlü öneri, şikayet, soru, sorun vb. konularla ilgilenen Alo 170 hattı önemli konularda çözüm yolu sunuyor. 
      ALO 170 HATTI ÜZERİNDEN HAKKINIZI ARAYABİLECEĞİNİZ ÖNEMLİ KONULAR
 1. İş vereniniz sigortanizi zamanında yatırıyor mu? Bilginiz olmadan işten çıkışınız yapılmış olabilir. Geç kalmadan Alo 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iletişim merkezini arayın, hakkınızı arayın. 
 2. Sigorta primleriniz aldığınız maaş üzerinden mi yatıyor yoksa İş vereniniz daha düşük mu gösteriyor.  Hemen Calisma ve Sosyal Guvenlik Bakanligi iletisim merkezi Alo 170 i arayın, hakkınızı arayın. 
 3. Genel Sağlık sigortası prim borcunuz var mı? Hemen öğrenmek için Çalışma ve Sosyal Güvenlik iletişim merkezi Alo 170 i arayabilirsiniz.
 4. Hastaneye gitmeden sağlık güvencenizin olup olmadığı hakkında Alo 170 hattını arayarak bilgi alabilirsiniz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik iletişim merkezi Alo 170Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi adındaki bu kuruma ister internet sitesi üzerinden isterseniz Alo 170 hattını arayarak ulaşabilirsiniz.