• Sitemize Puan Verin
  • A
  • A
  • A
..:: Diğer Haberler ::..

2016 Yılı Emekli Maaş Zamları Belirlendi!

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşına bu ay yüzde 3.86 enflasyon zammının yanı sıra 100 lira seyyanen artış yansıtılacak. Bu emeklilerin 3,5 milyonu, 100 liradan ikinci kez yararlanacak ve yıllık 2 bin 400 lira ek gelire kavuşacak.

SSK ve Bağ-Kur emeklileri zamlı maaş için gün sayıyor. 8.9 milyonu aşkın SSK ve Bağ- Kur emeklisi, bu ay hem rutin enflasyon zammını alacak hem de Hükümet'in jet hızıyla hayata geçirdiği 100 lira seyyanen artıştan yararlanacak. Böylece bu ay çifte zam elde eden emekliler, 100 liralık seyyanen artış sayesinde yıllık bin 200 lira ek gelire kavuşmuş olacak. Bu seyyanen zam, geçtiğimiz Temmuz ayında yürürlüğe giren seyyanen artış düzenlemesinden yararlanan SSK ve Bağ-Kur emeklilerini de kapsayacak.    BU ZAM İLE BİRLİKTE
SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin bu ayki rutin enflasyon zammının oranı da bu hafta basında netleşti. Türkiye İstatistik Kurumu'nun 2015'in ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyonun yüzde 3.86 olduğunu açıklamasıyla, SSK ve Bağ-Kur emeklileri zammını öğrenmiş oldu. SSK ve Bağ- Kur emeklileri hem yüzde 3.86 enflasyon zammını hem de 100 liralık seyyanen artışı bu aydan geçerli olmak üzere maaşlara yansıtılacaktır.