• Sitemize Puan Verin
  • A
  • A
  • A
..:: Diğer Haberler ::..

Didim'de 100 Girişimci Adayı Sertifikalarını Aldı

Didim Ticaret Odası, KOSGEB Aydın Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve İş-Kur Söke Müdürlüğü işbirliğiyle açılan girişimcilik kursu eğitimlerini tamamlayan 100 kursiyer sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

Didim Ticaret Odası Toplantı salonunda gerçekleşen törene Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Sertifika töreninin açılış konuşmasını yapan Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım işbirliğiyle düzenlenen bu eğitimlerin devam ettiğini ve devlet desteklemelerin sürdüğünü ifade ederek “Girişimci insan havayı koklayan insandır. Dışarıda estirilmeye çalışılan olumsuz havaya rağmen sizler yapmak istediğimiz yaptığınızda her şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bulunduğu il ya da ilçede var olanı değil olmayan işi yaparak daha farklı şekilde para da kazanabilir üretim de yapabilirsiniz” dedi.
İş-Kur Söke Müdürü Cemil Altun ise Didim Ticaret Odasının bu eğitimlere verdiği desteğine öneminden bahsederek kursiyerlere her türlü bilgi almak için İş-Kur’a ya da Alo 170 hattını arayabileceklerini konusunda uyarıda bulundu.